Huawei namenil 100 milijonov evropskim IKT podjetjem

V Huaweiju so prepričani, da to odpira novo poglavje za informacijo industrijo.

Na prireditvi Huawei eco-Connect Europe 2019 je Huawei napovedal program razvoja evropskega ekosistema umetne inteligence, v katerega namerava v naslednjih petih letih vložiti 100 milijonov evrov. V Huaweiju so prepričani, da to odpira novo poglavje za informacijo industrijo.Jiang Tao, podpredsednik oddelka za inteligentno računalništvo, je ob tem dejal: »Huawei je zavezan naložbam v Evropsko računalniško industrijo, ki podjetjem in razvijalcem omogočajo, da izdelke Ascend AI izkoristijo za tehnološke in poslovne inovacije. V naslednjih petih letih bo Huawei vložil 100 milijonov evrov v program evropskega ekosistema umetne inteligence in spodbudil informacijska podjetja, več kot 200 tisoč razvijalcev, 500 partnerjev v industriji programske opreme in 50 univerz ter raziskovalnih inštitutov, k hitrejšemu razvoju inovacij.«

Štiri pobude programa so naslednje:

1/ Huawei bo sodeloval s partnerji pri razvoju in spodbujanju industrije umetne inteligence v Evropi. Sodelovali bodo s ključnimi organizacijami na treh področjih:

  • Z Evropsko zvezo za umetno inteligenco (European AI Alliance) in institutom ETSI (European Telecommunications Standards Institute) se bodo trudili izboljšati predpise in standarde etike in varnosti umetne inteligence.
  • Sodelovanje z združenjem BDVA (Big Data Value Association) bo usmerjeno v promocijo javno zasebnega partnerstva kot spodbudo za raziskave s področja umetne inteligence in oblikovanje vertikalnih povezav med industrijskimi organizacijami.
  • Spodbujali bodo univerzitetne ekosisteme umetne inteligence skozi akademske platforme, kot je na primer fundacija Falling Walls.

2/ Huawei bo spodbujal rešitve partnerjev iz industrije programske opreme (ISV). Središča zmogljivosti umetne inteligence OpenLabs v Münchnu in Parizu jih podpirajo pri dostopu do programske opreme in pomagajo pri razvoju ter skupnem trženju.3/ Huawei bo za skupnost razvijalcev (Ascend Developer Community) organiziral tehnološka srečanja in natečaje ter jim nudil tehnološko podporo.

4/ Huawei namerava za partnerje organizirati tečaje umetne inteligence, izdajati učna gradiva in vzpostaviti skupne laboratorije po Evropi. Trije tečaji umetne inteligence za univerze bodo med drugim pokrivali teoretične osnove umetne inteligence, programsko arhitekturo okolja Ascend ter navodila za razvoj programske opreme. Štiri učna gradiva učenja razvoja v okolju Ascend pa bo Huawei izdal v letu 2020. Poleg tega namerava Huawei s partnerskimi univerzami in raziskovalnimi inštituti vzpostaviti skupne laboratorije za razvoj algoritmov in bazičnih aplikacij.Umetna inteligenca je naslednja velika stvar tehnološke industrije, njeno delovanje pa zahteva zmogljive računalniške sisteme in rešitve v oblaku. Huawei je temu segmentu namenil sisteme in rešitve pod skupnim imenom Atlas, ki so na voljo evropskim podjetjem. Zanj sta se že odločili podjetji iz Nizozemske in Italija, Story Temple in AGS Italy, ki sta s kitajskim tehnološkim velikanom podpisali memoranduma o soglasju, saj nameravata uporabljati okolje Atlas za svoje rešitve umetne inteligence.Foto: Huawei

Izjava o zasebnosti

Naše spletno mesto uporablja piškotke. To so majhni podatkovni drobci, ki jih spletni strežnik ob obisku ponudi vašemu brskalniku. Ta jih običajno shrani na vaš računalnik oziroma mobilno napravo, ob poznejših obiskih pa se shranjeni piškotek iz brskalnika ponovno pošlje strežniku. Piškotki se uporabljajo za shranjevanje nastavitev, vodenje seje posameznega uporabnika, razlikovanje med uporabniki in za njihovo sledenje na spletišču (lahko tudi med večimi spletišči). Nadzor nad nalaganjem piškotkov, pregled njihovih lastnostni in njihovo brisanje so možni v nastavitvah vašega spletnega brskalnika ali z uporabo dodatnih vtičnikov v njem.

O PIŠKOTKIH

KAJ SO PIŠKOTKI?

Piškotki so male besedilne datoteke, v katere se zapišejo podatki o obisku spletne strani. Interakcija med spletnim uporabnikom in spletno stranjo je s pomočjo piškotkov hitrejša in enostavnejša. Z njihovo pomočjo si spletna stran zapomni posameznikove preference in izkušnje, s tem je prihranjen čas, brskanje po spletnih straneh pa je bolj učinkovito in prijetno.Razlogov za uporabo piškotkov je več, kot prvi gotovo njihova lastnost shranjevanja podatkov o stanju posamezne spletne strani (izbira jezika, število prikazanih rezultatov, velikost pisave itn.), pomagajo pri izvajanju spletnih storitev (registracija, vsebina nakupovalne košarice, prijava na e-novice, ogled videa itn.), pomagajo pri zbiranju podatkov o navadah spletnih uporabnikov (število obiskov, uporabnikom zanimiva vsebina itn.), s katerimi si pomagamo izboljšati vašo uporabniško izkušnjo in ocenimo učinkovitost zasnove spletne strani. Nobeni piškotki, ki jih uporabljamo na svojih spletnih straneh ne zbirajo podatkov, s katerimi bi vas bilo mogoče osebno prepoznati.Ker želimo biti z vami popolnoma odkriti, smo pripravili seznam vseh piškotkov, ki jih uporabljamo in zakaj. Upoštevajte, da se z nadaljnjo uporabo te spletne strani strinjate z našo rabo opisanih piškotkov.

KATERE PIŠKOTKE UPORABLJA SPLETNA STRAN?

Nujno potrebni piškotki 

Piškotki, ki nam pomagajo ustrezno prikazati vsebine, omogočajo delovanje obrazcev, košarice in drugih bistvenih elementov spletne strani. Tovrstni piškotki so aktivni le v času trajanja seje.Primer uporabljenih piškotkov: PHPSESSION

Google

Google uprablja piškotke za shranjevanje priljubljenih uporabniških nastavitev, izbire jezikovne verzije, št. prikazanih zadetkov in vrednosti, prikaz informacij na Google zemljevidih ter mnogih drugih funkcionalnosti in storitev tega spletnega giganta.

Več >>

Google Analytics

Google Analytics je storitev spletnega analiziranja. Nudi nam informacije o obnašanju uporabnikov na naši spletni strani in nam s tem pomaga ustvariti boljšo uporabniško izkušnjo, prikazati relevantno vsebino itn. Pri razbiranju teh podatkov vas ne moremo osebno prepoznati. Življenjska doba teh piškotkov znaša do 2 let.Primer uporabljenih piškotkov: _ga, __utma, __utmb,__utmc, __utmz in __utmv.

Več >>

Youtube         

Storitev YouTube uporabljamo za predvajanje video posnetkov, piškotki pa se uporabljajo za beleženje podatkov o ogledih, shranjevanje priljublejnih uporabniških nastavitev, prikaz relevantnih video posnetkov itn. Življenjska doba teh piškotkov znaša do 10 let. Primeri uporabljenih piškotkov: Visitor_info1_Live, Use_Hitbox, SID, LOGIN_INFO, use_hotbox, PREF, SSID, HSID, watched_video_id_list, __utma, __utmz, demographics, VISITOR_INFO1_LIVE.

Več >>

Google maps

Google maps pripadajoče piškotke uporabljamo za prikaz uporabniku prijaznega zemljevida in označb lokacije.Življenjska doba teh piškotkov znaša do 10 let.Primeri uporabljenih piškotkov: SID, SAPISID, APISID, SSID, HSID, NID, PREF.

Več >>