Recept meseca: testenine z grahovim pestom in burrato

Lahko, sveže in hitro za pripravo.

Testenine z grahovim pestom in burrato so odlične za hitro, slastno in sveže kosilo med tednom. Narejene so v 15 minutah in primerne za začetnike v kuhinji. Primerne so tudi za vegetarijance.

Priprava:

Testenine z grahovim pestom in burrato so pripravljene iz treh delov. Najprej se lotimo priprave paradižnikove salse, ki nam bo vzela minutko. Drugi del je kuhanje testenin, tretji del pa priprava grahovega pesta v blenderju.

Sestavine:

Paradižnikova salsa:

1 zrel večji paradižnik

1 žlica olivnega olja

1 čajna žlička pekoče čili omake

Testenine z grahovim pestom z burrato:

300 g poljubnih testenin

200 g zamrznjenega graha

40 g parmezana

40 g pinjol

8 listkov mlade mete

40 ml olivnega olja

2 stroka česna

1 čajna žlička limoninega soka

120 g burrata sira

Postopek:

1. Paradižnikova salsa

Paradižnik naribamo (uporabimo strgalo z velikimi luknjami) v skodelico. Dodamo olivno olje in čili omako. Začinimo po okusu s soljo in poprom. Postavimo na stran do uporabe.

2. Skuhamo testenine in grah

Večji lonec s soljeno vodo pristavimo na močan ogenj. Ko voda zavre, dodamo testenine in jih skuhamo al dente po navodilih iz embalaže. V lonec, kjer se kuhajo testenine, postavimo cedilo (tako da je cedilo v vodi) in vanj stresemo zamrznjen grah. Ta se naj istočasno kuha kot testenine, 2 – 3 minute. Grah prestavimo v blender. Preden testenine odcedimo, prihranimo 120ml vode od kuhanja.

3. Pripravimo pesto

V blender h grahu dodamo parmezan (nalomljen ali nastrgan), pinjole, meto, olivno olje, česen, limonin sok in prihranjeno vodo od kuhanja testenin. Premešamo v gladko kremo, nato pa še začinimo po okusu s soljo in poprom. Prestavimo v večjo ponev, dodamo skuhane, vroče testenine in dobro premešamo, da se omaka in testenine povežejo. Po potrebi dodamo še nekaj vode od kuhanja.

4. Postrežemo

Testenine z grahovim pestom razdelimo med štiri krožnike. Pokapljamo s pripravljeno paradižnikovo salso, čez pa nadrobimo še burrato. Poljubno pokapljamo z olivnim oljem in dodamo še kakšen listek mete.

Shranjevanje in zamrzovanje:

Te čudovite testenine z grahovim pestom in burrato lahko hranimo v hladilniku do dva dni. Svetujemo, da se ločeno hranijo testenine s pestom, ter ločeno paradižnikova salsa in burrata, saj je tudi pogrevanje na ta način enostavnejše. Testenine se postrežejo tople, medtem ko se paradižnikova salsa in burrata postrežeta hladni.

Lahko pa ločeno hranimo tudi pesto. Tega v zaprti embalaži hranimo v hladilniku do 2 dni, lahko pa ga tudi zamrznemo. V zamrzovalni vrečki ali drugi embalaži za zamrzovanje ga v zamrzovalniku hranimo do 1 mesec.

Recept in slike: Jernej Kitchen
Izjava o zasebnosti

Naše spletno mesto uporablja piškotke. To so majhni podatkovni drobci, ki jih spletni strežnik ob obisku ponudi vašemu brskalniku. Ta jih običajno shrani na vaš računalnik oziroma mobilno napravo, ob poznejših obiskih pa se shranjeni piškotek iz brskalnika ponovno pošlje strežniku. Piškotki se uporabljajo za shranjevanje nastavitev, vodenje seje posameznega uporabnika, razlikovanje med uporabniki in za njihovo sledenje na spletišču (lahko tudi med večimi spletišči). Nadzor nad nalaganjem piškotkov, pregled njihovih lastnostni in njihovo brisanje so možni v nastavitvah vašega spletnega brskalnika ali z uporabo dodatnih vtičnikov v njem.

O PIŠKOTKIH

KAJ SO PIŠKOTKI?

Piškotki so male besedilne datoteke, v katere se zapišejo podatki o obisku spletne strani. Interakcija med spletnim uporabnikom in spletno stranjo je s pomočjo piškotkov hitrejša in enostavnejša. Z njihovo pomočjo si spletna stran zapomni posameznikove preference in izkušnje, s tem je prihranjen čas, brskanje po spletnih straneh pa je bolj učinkovito in prijetno.Razlogov za uporabo piškotkov je več, kot prvi gotovo njihova lastnost shranjevanja podatkov o stanju posamezne spletne strani (izbira jezika, število prikazanih rezultatov, velikost pisave itn.), pomagajo pri izvajanju spletnih storitev (registracija, vsebina nakupovalne košarice, prijava na e-novice, ogled videa itn.), pomagajo pri zbiranju podatkov o navadah spletnih uporabnikov (število obiskov, uporabnikom zanimiva vsebina itn.), s katerimi si pomagamo izboljšati vašo uporabniško izkušnjo in ocenimo učinkovitost zasnove spletne strani. Nobeni piškotki, ki jih uporabljamo na svojih spletnih straneh ne zbirajo podatkov, s katerimi bi vas bilo mogoče osebno prepoznati.Ker želimo biti z vami popolnoma odkriti, smo pripravili seznam vseh piškotkov, ki jih uporabljamo in zakaj. Upoštevajte, da se z nadaljnjo uporabo te spletne strani strinjate z našo rabo opisanih piškotkov.

KATERE PIŠKOTKE UPORABLJA SPLETNA STRAN?

Nujno potrebni piškotki 

Piškotki, ki nam pomagajo ustrezno prikazati vsebine, omogočajo delovanje obrazcev, košarice in drugih bistvenih elementov spletne strani. Tovrstni piškotki so aktivni le v času trajanja seje.Primer uporabljenih piškotkov: PHPSESSION

Google

Google uprablja piškotke za shranjevanje priljubljenih uporabniških nastavitev, izbire jezikovne verzije, št. prikazanih zadetkov in vrednosti, prikaz informacij na Google zemljevidih ter mnogih drugih funkcionalnosti in storitev tega spletnega giganta.

Več >>

Google Analytics

Google Analytics je storitev spletnega analiziranja. Nudi nam informacije o obnašanju uporabnikov na naši spletni strani in nam s tem pomaga ustvariti boljšo uporabniško izkušnjo, prikazati relevantno vsebino itn. Pri razbiranju teh podatkov vas ne moremo osebno prepoznati. Življenjska doba teh piškotkov znaša do 2 let.Primer uporabljenih piškotkov: _ga, __utma, __utmb,__utmc, __utmz in __utmv.

Več >>

Youtube         

Storitev YouTube uporabljamo za predvajanje video posnetkov, piškotki pa se uporabljajo za beleženje podatkov o ogledih, shranjevanje priljublejnih uporabniških nastavitev, prikaz relevantnih video posnetkov itn. Življenjska doba teh piškotkov znaša do 10 let. Primeri uporabljenih piškotkov: Visitor_info1_Live, Use_Hitbox, SID, LOGIN_INFO, use_hotbox, PREF, SSID, HSID, watched_video_id_list, __utma, __utmz, demographics, VISITOR_INFO1_LIVE.

Več >>

Google maps

Google maps pripadajoče piškotke uporabljamo za prikaz uporabniku prijaznega zemljevida in označb lokacije.Življenjska doba teh piškotkov znaša do 10 let.Primeri uporabljenih piškotkov: SID, SAPISID, APISID, SSID, HSID, NID, PREF.

Več >>