Trije načini, kako preprečiti naelektrenost las

V hladnejših mesecih se lasje zelo radi naelektrijo. Preberite, kaj je razlog za to in kako to preprečiti.

Ena izmed najbolj pogostih težav, s katerimi se ženske srečujemo v hladnejših mesecih, so naelektreni lasje. Elektrika nastane, ko se naši lasje drgnejo ob material, ki ustvarja električni naboj. Pozimi se nam ta pojav pogosteje dogaja zaradi nošenja pokrival in zavijanja v volnene šale, prav tako pa neukrotljive lase povzročata suh zrak v zaprtih prostih in mrzel zrak zunaj.  A dobra novica je, da lahko naelektrenost s pravilno nego preprečite!

1. Rutina umivanja las

Frizerski stilisti priporočajo uporabo vlažilnih šamponov z oznako ‘anti-frizz’, pomagate pa si lahko tudi z vlažilnim balzamom, ki ga na laseh pustite delovati vsaj 10 minut, med čakanjem pa naj bodo lasje zaviti v brisačo. Ključno je tudi, da lase pozimi negujete z globinskimi maskami, ki bodo lase obogatile in jih obtežile.

2. Pripravki za izogibanje naelektrenosti

Zmanjšajte – ali popolnoma opustite – uporabo pen za oblikovanje las, lakov za lase in suhih šamponov, saj ti izdelki prispevajo k izsušitvi las. Razmislite o izdelkih, kot so balzami, ki se ne izpirajo, in spreji, ki ščitijo vaše lase pred težkimi zimskimi razmerami, ki so jim izpostavljeni.

3. Sušenje las pri zmerni temperaturi

Vročina lase še dodatno izsuši, zato je veliko bolje, če si lase posušite s srednje ogretim zrakom. Pred sušenjem je dobro tudi, če lase zaščitite z negovalnim oljem. Tudi če uporabljate likalnik za lase, lahko izsušitev ter posledično naelektrenost las preprečite z predhodno uporabo izdelkov, ki so namenjeni zaščiti las ob izpostavljenosti visokim temperaturam.

Izjava o zasebnosti

Naše spletno mesto uporablja piškotke. To so majhni podatkovni drobci, ki jih spletni strežnik ob obisku ponudi vašemu brskalniku. Ta jih običajno shrani na vaš računalnik oziroma mobilno napravo, ob poznejših obiskih pa se shranjeni piškotek iz brskalnika ponovno pošlje strežniku. Piškotki se uporabljajo za shranjevanje nastavitev, vodenje seje posameznega uporabnika, razlikovanje med uporabniki in za njihovo sledenje na spletišču (lahko tudi med večimi spletišči). Nadzor nad nalaganjem piškotkov, pregled njihovih lastnostni in njihovo brisanje so možni v nastavitvah vašega spletnega brskalnika ali z uporabo dodatnih vtičnikov v njem.

O PIŠKOTKIH

KAJ SO PIŠKOTKI?

Piškotki so male besedilne datoteke, v katere se zapišejo podatki o obisku spletne strani. Interakcija med spletnim uporabnikom in spletno stranjo je s pomočjo piškotkov hitrejša in enostavnejša. Z njihovo pomočjo si spletna stran zapomni posameznikove preference in izkušnje, s tem je prihranjen čas, brskanje po spletnih straneh pa je bolj učinkovito in prijetno.Razlogov za uporabo piškotkov je več, kot prvi gotovo njihova lastnost shranjevanja podatkov o stanju posamezne spletne strani (izbira jezika, število prikazanih rezultatov, velikost pisave itn.), pomagajo pri izvajanju spletnih storitev (registracija, vsebina nakupovalne košarice, prijava na e-novice, ogled videa itn.), pomagajo pri zbiranju podatkov o navadah spletnih uporabnikov (število obiskov, uporabnikom zanimiva vsebina itn.), s katerimi si pomagamo izboljšati vašo uporabniško izkušnjo in ocenimo učinkovitost zasnove spletne strani. Nobeni piškotki, ki jih uporabljamo na svojih spletnih straneh ne zbirajo podatkov, s katerimi bi vas bilo mogoče osebno prepoznati.Ker želimo biti z vami popolnoma odkriti, smo pripravili seznam vseh piškotkov, ki jih uporabljamo in zakaj. Upoštevajte, da se z nadaljnjo uporabo te spletne strani strinjate z našo rabo opisanih piškotkov.

KATERE PIŠKOTKE UPORABLJA SPLETNA STRAN?

Nujno potrebni piškotki 

Piškotki, ki nam pomagajo ustrezno prikazati vsebine, omogočajo delovanje obrazcev, košarice in drugih bistvenih elementov spletne strani. Tovrstni piškotki so aktivni le v času trajanja seje.Primer uporabljenih piškotkov: PHPSESSION

Google

Google uprablja piškotke za shranjevanje priljubljenih uporabniških nastavitev, izbire jezikovne verzije, št. prikazanih zadetkov in vrednosti, prikaz informacij na Google zemljevidih ter mnogih drugih funkcionalnosti in storitev tega spletnega giganta.

Več >>

Google Analytics

Google Analytics je storitev spletnega analiziranja. Nudi nam informacije o obnašanju uporabnikov na naši spletni strani in nam s tem pomaga ustvariti boljšo uporabniško izkušnjo, prikazati relevantno vsebino itn. Pri razbiranju teh podatkov vas ne moremo osebno prepoznati. Življenjska doba teh piškotkov znaša do 2 let.Primer uporabljenih piškotkov: _ga, __utma, __utmb,__utmc, __utmz in __utmv.

Več >>

Youtube         

Storitev YouTube uporabljamo za predvajanje video posnetkov, piškotki pa se uporabljajo za beleženje podatkov o ogledih, shranjevanje priljublejnih uporabniških nastavitev, prikaz relevantnih video posnetkov itn. Življenjska doba teh piškotkov znaša do 10 let. Primeri uporabljenih piškotkov: Visitor_info1_Live, Use_Hitbox, SID, LOGIN_INFO, use_hotbox, PREF, SSID, HSID, watched_video_id_list, __utma, __utmz, demographics, VISITOR_INFO1_LIVE.

Več >>

Google maps

Google maps pripadajoče piškotke uporabljamo za prikaz uporabniku prijaznega zemljevida in označb lokacije.Življenjska doba teh piškotkov znaša do 10 let.Primeri uporabljenih piškotkov: SID, SAPISID, APISID, SSID, HSID, NID, PREF.

Več >>