Preberite, katera so najboljša naravna olja za nego las

Zdravi in negovani lasje so želja prav vsake ženske. Da bi lahko to dosegle, je ključno, da uporabljamo ustrezne izdelke, ki bodo pokazali želeni učinek.

Ob kopici različnih produktov za lase, ki jih najdemo v trgovinah, pogosto pozabimo, da se recept za najboljšo nego naših las skriva prav v naravnih sestavinah.  V nadaljevanju vam zato predstavljamo izbor najboljših naravnih olj za lase, skupaj z nasveti, kako jih uporabljati.

Kokosovo olje

Kokosovo olje je zaradi svoje unikatne sestave eno redkih olj, ki lahko prodre v notranjost las. Od znotraj jih ojača, preprečuje lomljenje in izpadanje, spodbuja njihovo rast, prav tako pa se na laseh obdrži zelo dolgo. Deluje antioksidantno in pomaga ščititi lasišče pred zunanjimi vplivi. Kokosovo olje nanesite na lase, počakajte 30 minut, nato ga sperite. Če je vaše lasišče suho, ga nanesite tudi na korene vaših las, v nasprotnem primeru pa se temu izognite. Masko s kokosovim oljem je priporočljivo uporabljati enkrat na teden.

Olivno olje

Olivno olje je odlično za nego las, saj jih nahrani, pomaga proti razcepljenim konicam in poudari njihov naravni lesk. Prav tako vsebuje vitamina A in E, ki pomagata okrepiti teksturo las. Strokovnjaki svetujejo, da olivno olje na svoje lase nanesete enkrat na teden, in sicer eno do dve žlici, ki ju nato enakomerno razporedite po laseh, jih zavijete v brisačo in počakate pol ure. Nato masko sperete z blagim šamponom. Blagodejno deluje tudi mešanica olivnega olja z medom, ki pomirja razdraženo in suho lasišče.

Ricinusovo olje

Ricinusovo olje, pridobljeno iz semen rastline ricinus, vsebuje vitamin E, beljakovine in minerale ter je primerno za rast las, vsebuje pa tudi antioksidante, ki lase naredijo močnejše, prožne in bolj zdrave. Dodaten plus je, da ricinusovo olje neguje in pomirja lasišče ter tako pomaga proti prhljaju. Uporabljajte ga tako, da v lase in lasišče vmasirajte od dve do tri kapljice olja in ga sperite po približno dveh urah z blagim šamponom. Lahko ga uporabljate tudi za preprečevanje razcepljenih konic, in sicer tako, da eno kapljico ricinusovega olja večkrat na teden vmasirate v lasne konice.

Arganovo olje

Arganovo olje se pridobiva iz maroških arganovih dreves, pogosto pa ga imenujemo kar »tekoče zlato«. Bogat je z vitamini, minerali in antioksidanti, primeren pa je za vsakodnevno uporabo. Molekule arganovega olja so manjše od ostalih oljnih molekul, zato lažje prodrejo v lasni mešiček, zaradi česar so lasje mehkejši in jih je lažje razčesati. Arganovo olje nanesite na lase, jih zavijte v brisačo in pustite delovati od 15 do 30 minut. Lahko ga pustite na laseh tudi čez noč, za bolj intenzivno nego. Arganovo olje je odlično tudi za kodraste lase, saj jim daje obliko in volumen.

Jojobino olje

Jojobino olje obnavlja in neguje lase, jih navlaži ter zdravi prhljaj in težave s suhim lasiščem. Primerno je tudi za zaščito pred soncem, saj vsebuje naravni zaščitni UV filter. Zadostuje že, da v svoje lase vmasirate zgolj nekaj kapljic, preden greste na sonce. Z njim si lahko pripravite tudi masko za lase, in sicer tako, da v svoje lasišče vmasirate par kapljic olja in počakate pol ure, preden ga sperete. Lahko ga vtrete tudi v konice opranih, še mokrih las, da preprečite njihovo cepljenje oziroma poškodbe, ali pa nekaj kapljic dodate svojemu balzamu za lase.

Izjava o zasebnosti

Naše spletno mesto uporablja piškotke. To so majhni podatkovni drobci, ki jih spletni strežnik ob obisku ponudi vašemu brskalniku. Ta jih običajno shrani na vaš računalnik oziroma mobilno napravo, ob poznejših obiskih pa se shranjeni piškotek iz brskalnika ponovno pošlje strežniku. Piškotki se uporabljajo za shranjevanje nastavitev, vodenje seje posameznega uporabnika, razlikovanje med uporabniki in za njihovo sledenje na spletišču (lahko tudi med večimi spletišči). Nadzor nad nalaganjem piškotkov, pregled njihovih lastnostni in njihovo brisanje so možni v nastavitvah vašega spletnega brskalnika ali z uporabo dodatnih vtičnikov v njem.

O PIŠKOTKIH

KAJ SO PIŠKOTKI?

Piškotki so male besedilne datoteke, v katere se zapišejo podatki o obisku spletne strani. Interakcija med spletnim uporabnikom in spletno stranjo je s pomočjo piškotkov hitrejša in enostavnejša. Z njihovo pomočjo si spletna stran zapomni posameznikove preference in izkušnje, s tem je prihranjen čas, brskanje po spletnih straneh pa je bolj učinkovito in prijetno.Razlogov za uporabo piškotkov je več, kot prvi gotovo njihova lastnost shranjevanja podatkov o stanju posamezne spletne strani (izbira jezika, število prikazanih rezultatov, velikost pisave itn.), pomagajo pri izvajanju spletnih storitev (registracija, vsebina nakupovalne košarice, prijava na e-novice, ogled videa itn.), pomagajo pri zbiranju podatkov o navadah spletnih uporabnikov (število obiskov, uporabnikom zanimiva vsebina itn.), s katerimi si pomagamo izboljšati vašo uporabniško izkušnjo in ocenimo učinkovitost zasnove spletne strani. Nobeni piškotki, ki jih uporabljamo na svojih spletnih straneh ne zbirajo podatkov, s katerimi bi vas bilo mogoče osebno prepoznati.Ker želimo biti z vami popolnoma odkriti, smo pripravili seznam vseh piškotkov, ki jih uporabljamo in zakaj. Upoštevajte, da se z nadaljnjo uporabo te spletne strani strinjate z našo rabo opisanih piškotkov.

KATERE PIŠKOTKE UPORABLJA SPLETNA STRAN?

Nujno potrebni piškotki 

Piškotki, ki nam pomagajo ustrezno prikazati vsebine, omogočajo delovanje obrazcev, košarice in drugih bistvenih elementov spletne strani. Tovrstni piškotki so aktivni le v času trajanja seje.Primer uporabljenih piškotkov: PHPSESSION

Google

Google uprablja piškotke za shranjevanje priljubljenih uporabniških nastavitev, izbire jezikovne verzije, št. prikazanih zadetkov in vrednosti, prikaz informacij na Google zemljevidih ter mnogih drugih funkcionalnosti in storitev tega spletnega giganta.

Več >>

Google Analytics

Google Analytics je storitev spletnega analiziranja. Nudi nam informacije o obnašanju uporabnikov na naši spletni strani in nam s tem pomaga ustvariti boljšo uporabniško izkušnjo, prikazati relevantno vsebino itn. Pri razbiranju teh podatkov vas ne moremo osebno prepoznati. Življenjska doba teh piškotkov znaša do 2 let.Primer uporabljenih piškotkov: _ga, __utma, __utmb,__utmc, __utmz in __utmv.

Več >>

Youtube         

Storitev YouTube uporabljamo za predvajanje video posnetkov, piškotki pa se uporabljajo za beleženje podatkov o ogledih, shranjevanje priljublejnih uporabniških nastavitev, prikaz relevantnih video posnetkov itn. Življenjska doba teh piškotkov znaša do 10 let. Primeri uporabljenih piškotkov: Visitor_info1_Live, Use_Hitbox, SID, LOGIN_INFO, use_hotbox, PREF, SSID, HSID, watched_video_id_list, __utma, __utmz, demographics, VISITOR_INFO1_LIVE.

Več >>

Google maps

Google maps pripadajoče piškotke uporabljamo za prikaz uporabniku prijaznega zemljevida in označb lokacije.Življenjska doba teh piškotkov znaša do 10 let.Primeri uporabljenih piškotkov: SID, SAPISID, APISID, SSID, HSID, NID, PREF.

Več >>