Naredi sam: Pastile za lajšanje bolečega grla in kašlja

Kako se brez zdravil spopasti s simptomi bolečega grla in kašlja?

Zamašeni noski, bolečine v grlu, razdražljivi otroci, neprespane noči,… Ste tudi vi pogosto del podobnega scenarija? Nič kaj prijetni trenutki, ki pa so v hladnih dneh še toliko bolj pogosti.

Zbrali smo nekaj nasvetov kako ob takšnih situacijah ukrepati in kako otrokom pomagati, da bodo čim hitreje okrevali:

  • poskrbite, da otroci popijejo dovolj tekočine (priporočeno je uživanje mlačne vode ali čaja),
  • otrokom redno čistite noske, saj zatekanje sluzi iz nosne votline v žrelo deluje dražeče in povzroča kašelj,
  • vlažite zrak v prostoru kjer se otroci zadržujejo,
  • pripravite inhalacijske kopeli.

Lahko pa izdelate tudi povsem naravne domače pastile za lajšanje simptomov bolečega grla in kašlja.

Za pripravo doma pripravljenih “zdravilnih bonbončkov” potrebujete:

  • eno skodelico sladkorja
  • pol skodelice vode
  • žlico limoninega soka
  • žlico medu
  • žlico žajbljevega čaja
  • pol čajne žličke ingverja v prahu

*Dobro je vedeti: Limonin sok je bogat z vitaminom C. Med ima antibakterijski učinek in pomaga umiriti boleče grlo. Žajbelj deluje protivnetno ter protimikrobno. Ingver pa pripomore k vzdrževanju imunskega sistema, lajša bolečine ter hkrati deluje protivnetno.

Vse sestavine stresite v posodo in jih segrevajte dokler zmes ne zavre, potem zmanjšajte ogenj ter maso pregrevajte še nekje 15 do 20 minut. Med kuhanjem vsebino redno mešajte. Po 15 do 20 minutah posodo odstavite in pustite nekaj minut, da se zmes zgosti. Gostota mora biti podobna sirupu. S pomočjo žličke sedaj lahko naredite majhne bonbončke, ki jih vlivajte kar na peki papir, kjer se bodo kasneje hladili približno 20 miut. Ko bodo bonbončki ohlajeni jih le še potresete z mletim sladkorjem, da se ne bodo sprijemali ter jih pospravite v steklene kozarce ali drugo priročno embalažo.

Pa veliko zdravja vam želim!

Izjava o zasebnosti

Naše spletno mesto uporablja piškotke. To so majhni podatkovni drobci, ki jih spletni strežnik ob obisku ponudi vašemu brskalniku. Ta jih običajno shrani na vaš računalnik oziroma mobilno napravo, ob poznejših obiskih pa se shranjeni piškotek iz brskalnika ponovno pošlje strežniku. Piškotki se uporabljajo za shranjevanje nastavitev, vodenje seje posameznega uporabnika, razlikovanje med uporabniki in za njihovo sledenje na spletišču (lahko tudi med večimi spletišči). Nadzor nad nalaganjem piškotkov, pregled njihovih lastnostni in njihovo brisanje so možni v nastavitvah vašega spletnega brskalnika ali z uporabo dodatnih vtičnikov v njem.

O PIŠKOTKIH

KAJ SO PIŠKOTKI?

Piškotki so male besedilne datoteke, v katere se zapišejo podatki o obisku spletne strani. Interakcija med spletnim uporabnikom in spletno stranjo je s pomočjo piškotkov hitrejša in enostavnejša. Z njihovo pomočjo si spletna stran zapomni posameznikove preference in izkušnje, s tem je prihranjen čas, brskanje po spletnih straneh pa je bolj učinkovito in prijetno.Razlogov za uporabo piškotkov je več, kot prvi gotovo njihova lastnost shranjevanja podatkov o stanju posamezne spletne strani (izbira jezika, število prikazanih rezultatov, velikost pisave itn.), pomagajo pri izvajanju spletnih storitev (registracija, vsebina nakupovalne košarice, prijava na e-novice, ogled videa itn.), pomagajo pri zbiranju podatkov o navadah spletnih uporabnikov (število obiskov, uporabnikom zanimiva vsebina itn.), s katerimi si pomagamo izboljšati vašo uporabniško izkušnjo in ocenimo učinkovitost zasnove spletne strani. Nobeni piškotki, ki jih uporabljamo na svojih spletnih straneh ne zbirajo podatkov, s katerimi bi vas bilo mogoče osebno prepoznati.Ker želimo biti z vami popolnoma odkriti, smo pripravili seznam vseh piškotkov, ki jih uporabljamo in zakaj. Upoštevajte, da se z nadaljnjo uporabo te spletne strani strinjate z našo rabo opisanih piškotkov.

KATERE PIŠKOTKE UPORABLJA SPLETNA STRAN?

Nujno potrebni piškotki 

Piškotki, ki nam pomagajo ustrezno prikazati vsebine, omogočajo delovanje obrazcev, košarice in drugih bistvenih elementov spletne strani. Tovrstni piškotki so aktivni le v času trajanja seje.Primer uporabljenih piškotkov: PHPSESSION

Google

Google uprablja piškotke za shranjevanje priljubljenih uporabniških nastavitev, izbire jezikovne verzije, št. prikazanih zadetkov in vrednosti, prikaz informacij na Google zemljevidih ter mnogih drugih funkcionalnosti in storitev tega spletnega giganta.

Več >>

Google Analytics

Google Analytics je storitev spletnega analiziranja. Nudi nam informacije o obnašanju uporabnikov na naši spletni strani in nam s tem pomaga ustvariti boljšo uporabniško izkušnjo, prikazati relevantno vsebino itn. Pri razbiranju teh podatkov vas ne moremo osebno prepoznati. Življenjska doba teh piškotkov znaša do 2 let.Primer uporabljenih piškotkov: _ga, __utma, __utmb,__utmc, __utmz in __utmv.

Več >>

Youtube         

Storitev YouTube uporabljamo za predvajanje video posnetkov, piškotki pa se uporabljajo za beleženje podatkov o ogledih, shranjevanje priljublejnih uporabniških nastavitev, prikaz relevantnih video posnetkov itn. Življenjska doba teh piškotkov znaša do 10 let. Primeri uporabljenih piškotkov: Visitor_info1_Live, Use_Hitbox, SID, LOGIN_INFO, use_hotbox, PREF, SSID, HSID, watched_video_id_list, __utma, __utmz, demographics, VISITOR_INFO1_LIVE.

Več >>

Google maps

Google maps pripadajoče piškotke uporabljamo za prikaz uporabniku prijaznega zemljevida in označb lokacije.Življenjska doba teh piškotkov znaša do 10 let.Primeri uporabljenih piškotkov: SID, SAPISID, APISID, SSID, HSID, NID, PREF.

Več >>