V zadnjih treh mesecih so zabeležili rast na vseh področjih, pri čemer se še posebej izkazuje njihov nov oddelek za proizvodnjo avtomobilov. Objave finančnih rezultatov so vedno pomemben dogodek, zlasti za delničarje, ki so tokrat dočakali nadpovprečne številke. Xiaomi ni le presegel pričakovanj vlagateljev, ampak tudi analitikov.
Po nekaj težjih obdobjih je trg mobilne telefonije pokazal znake okrevanja, kar je pozitivno vplivalo na prihodke Xiaomijevega telefonskega oddelka. Med aprilom in junijem so ustvarili približno 5,98 milijard evrov prihodkov, kar je 27-odstotna rast v primerjavi z enakim obdobjem lani. Znamki POCO in Redmi, ki tradicionalno dosegata visoko prodajo, sta skupaj s Xiaomijem dosegli pošiljko 42,2 milijona telefonov. Pomemben premik pa se kaže v premijskem segmentu, kjer telefoni nad 380 evrov zdaj predstavljajo kar 22,1 % vseh prodanih enot. To je še posebej spodbudno, saj nekateri vrhunski modeli, kot je zložljivi Mix Fold, še niso na voljo izven Kitajske.
Na globalni lestvici proizvajalcev pametnih telefonov je Xiaomi na tretjem mestu, takoj za Applom in Samsungom, z 14,8-odstotnim deležem trga. Njihov ekosistem obsega več kot 676 milijonov uporabnikov, kar je 11,5 % več kot lani, pri čemer je zanimivo, da je večina teh uporabnikov zunaj Kitajske, kjer jih je 164 milijonov.
Xiaomijev celoten promet se je povečal za 32 % in dosegel 11,2 milijarde evrov, kar je preseglo napovedi analitikov. Telefonski oddelek je k temu prispeval več kot polovico.
Podjetje se od leta 2021 usmerja tudi v avtomobilsko industrijo, pri čemer so aprila letos začeli dobavljati svoj električni model SU7. Do zdaj so prodali 27.307 enot, kar jim je prineslo dodatnih 828 milijonov evrov prihodkov. Kljub trenutni izgubi v avtomobilskem oddelku Xiaomi ostaja optimističen, saj pričakujejo, da bodo do konca leta dosegli cilj 120.000 prodanih avtomobilov.